
Lisehuset – feriebolig i Feriepark Langeland
I Lisehuset får du ro og privatliv – lige midt i ferieparkens pulserende ferieunivers.
Et privat frirum i hjertet af Feriepark Langeland
Lisehuset er den perfekte løsning til dig, der ønsker en afslappende ferie med både privatliv og adgang til moderne campingfaciliteter. Huset ligger midt i den populære Feriepark Langeland – Emmerbølle Camping og tilbyder en rolig base med egen, stor have og masser af plads.
Høj komfort og masser af plads
Med 800 m2 privat have, havemøbler, solsenge og grill er der rig mulighed for at nyde sommerens sol og lune aftener. Indendørs finder du et veludstyret køkken, hyggelig stue, spisestue, badeværelse og sovepladser til op til 8 personer fordelt på to etager.
Adgang til ferieparkens mange oplevelser
Som gæst i Lisehuset får du fri adgang til Emmerbølle Strand Campings mange faciliteter: tag en dukkert i poolen, slap af i wellnessområdet med havudsigt, leg i multiarenaen eller træn i det moderne fitnesscenter. Her er både plads til børnefamilier, par og venner, der ønsker aktive feriedage med mulighed for fordybelse.
Oplev Langelands skønne natur
Ferieparken ligger tæt på Langelands bedste badestrande og midt i den smukke natur, som er en del af UNESCO Global Geopark Det Sydfynske Øhav.